• Ana Sayfa
 • Ön Söz
 • TMS Vakaları
 • Psikiyatri Nedir?
 • Psikiyatrist Kimdir?
 • Kişisel Gelişim
 • Hasta Vakaları
 • Ana Sayfa
 • Hakkında
 • T M S
 • Ruhsal Hastalıklar
 • Tedavi Çeşitleri
 • Videolar
 • Müzikle Tedavi Yöntemleri
 • Beyin Frekans Dalga Boyutları
 • Kekemelik Nedir?
 • İnsan Niçin Yalan Söyler?
 • Sevginin Nitelikleri
 • Radyasyonun Manyetik Etkisi
 • Azot Sarhoşluğu
 • Rüya Nedir?
 • Bipolar Bozukluk Nedir?
 • İletişim

İNSAN VÜCUDUNDA BULUNAN

ÜÇ BOŞLUK VE MANYETİK KABLOLAMA SİSTEMİ

 

A- İNSAN MANYETİZMASININ SİSTEMATİĞİ:

               İNSANDA VE TÜM CANLILARDA TEMELDE ÜÇ ANA BOŞLUK VE BU BOŞLUKLARIN İÇİNDE AÇILIP UZATILMASI TEORİK DÜŞÜNÜLEN BİR GRUP KABLO SİSTEMİ VARDIR .

                 BİRİNCİ BOŞLUK:

                EN GELİŞMİŞİ VE   KAFATASI İÇİNDE BULUNAN NÖRONAL SİSTEMDİR. KAFA İÇİNDEKİ SİSTEMDEN OMURİLİĞE UZANAN BİRİNCİ MOTOR NÖRON DENİLEN KABLOLAR DEMETİ OLARAK BİLİNİR. DEVAMINDA OMURİLİKTEN BAŞLAYIP END ORGANLARA VE KASLARA GİDEN İKİNCİ MOTOR NÖRONUN BULUNDUĞU İKİNCİ KABLO GRUBU.

                İKİNCİ BOŞLUK:

               GÖGÜS BOŞLUĞUDUR. BURADAKİ KABLO DEMETLERİ YOĞUN OLARAK KALBİN İÇİNDE DAHA AZ OLMASINA RAĞMEN EN YOĞUN OLARAK AKCİGERLER İÇİNDEDİR. BURADAKİ KABLO DEMETLERİ DE ÜST KAFATASININ İÇİNDEKİ SİNİRLERDEKİ  KABLO DEMETİNDEN DE ETKİLENİR.

               ÜÇÜNCÜ BOŞLUK:

               KARIN BOŞLUĞUDUR. BURADAKİ SİNİR DEMETLERİ DAHA AZ SAYIDADIR. DAHA AZ YOĞUNLUĞA SAHİPTİR. BURADAKİ FAALİYETLER DAHA ÇOK SİNDİRİM , BOŞALTIM, KANI TEMİZLEME VE ÜREME FONKSİYONLARINI İÇERİR.

               BU ÜÇ BOŞLUĞUN MANYETİZMADAKİ  DAİRESEL YAYILIMI İLE İLİŞKİSİ VARDIR.

               BOŞLUKLARDAKİ ELEKTRİKSEL VE MANYETİK AKI BOZUKLUKLARI HASTALIKLARIN ELEKTRİKSEL YAPISIDIR. BİR YERDE ELEKTRİKSEL AŞIRI DEŞARJ DURUMUNDA VEYA TERSİ DURUMUNDA AŞIRI STATİK ELEKTRİK BİRİKİMİNDE FONKSİYON KAYBI VEYA AŞIRI ÇALIŞMASI İLE İLGİLİ RAHATSIZLIKLAR MEYDANA ÇIKAR. BİO ENERJİ KONUSUNDA YAPILAN ÇALIŞMALARDA TERMAL ÖLÇÜMLERDE LOKAL ISI YÜKSELMELERİ O BÖLGENİN AŞIRI FAALİYETİDİR. TERSİ ISI DÜŞMESİ İSE FAALİYETTE ZAYIFLAMAYI GÖSTERİR.

               KADIN DOĞUMCULAR ESKİDEN HAMİLE KALAMAYAN KADINLARIN YUMURTLAMASINI LOKAL ISI TAKİBİ İLE YAPARLARDI. PSİKİYATRİK CEPHEDEN BAKILDIĞINDA ÖZELLİKLE ŞİZOFRENLER AKTİF DÖNEMLERİNDE EKSİ DERECELERDE KIŞIN BİLE İNCECİK BİR GÖMLEKLE DIŞARIDA DOLAŞIRLAR. SOĞUKTAN HASTA OLMAZLAR. HİÇBİR HEKİM BUNUN NEDENİNİ AÇIKLAMAMIŞTIR. DEPRESYON HASTALARI İSE GENEL ANLAMDA ÇOK ÜŞÜRLER. VE HAREKET KAPASİTELERİ AZALMIŞTIR.

               BU ANLATILANLAR İNSANIN GENETİK YAPISININ ÇEVRESEL FAKTÖRLER İLE ETKİLENEREK HASTALIKLARIN OLUŞMASINI AÇIKLAYAN SİSTEMDİR. BURADA BİR ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE BAZI HASTALIKLAR SENENİN BELLİ DÖNEMLERİNDE PİK YAPAR. DOĞUMLAR VE ÖLÜMLERİN PİK YAPTIGI DÖNEMLER VARDIR. HATTA UÇAK KAZALARINDA YAPILAN ARAŞTIRMALARDA BELLİ HAVA ŞARTLARINDA PİLOTLARIN ALGILAMA PROBLEMİ OLDUĞU BİLİMSEL İNKAR EDİLEMEZ BİR GERÇEKTİR. TRAFİK KAZALARINDA DA AYNI GERÇEK MEVCUTTUR. HANGİ BİLİM ADAMI NİYE BU GERÇEKLERİ BİLDİĞİ HALDE AÇIKLAYAMAZ.

               25 YILI GEÇMİŞ MESLEK HAYATIMDA BEN BİLİRİM Kİ DEPRESYON NÖBETLERİNİN FAZLALAŞTIĞI DÖNEMLER VARDIR. KİTAPLAR BAHAR AYLARINDA HASTALIK TEKRARLAMASININ FAZLALAŞTIĞINI SÖYLER HASTA VE YAKINLARI BUNU BİLİR . ANCAK ENGELLEMEYİ BİLMEDİĞİ İÇİN STABİLAZÖR İLAÇLAR KULLANDIRIRLAR. BUDA ÇÖZÜM DEĞİLDİR.

               BİZLERİN YAŞADIĞI BİNALAR ,MANYETİK VE STATİK ELEKTRİK ÜRETEN TEKNOLOJİK ALETLER , DEŞARJ EDİLMEYEN PAYLAŞMAYAN İNSANLAR, HAVA ELEKTRİK YÜKÜNÜN ARTTIĞI İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİ, YENİLEN YİYECEK VE İÇECEKLER VB.. DURUMLARDA UYGUN OLAN GENETİK YÜKÜMLÜLÜKTEKİ İNSANLARDA HASTALIK BULGULARININ PATLAMASI OLAĞAN BİR GERÇEKTİR. BURADA SÖYLENEN ETMENLER HEPSİ BERABER VE TEK TEK AYRI ÖNEME SAHİPTİR. BURADA ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM. AİLE OLARAK BERABER YAŞAYAN TOPLUMLARDA EVDE BİR KİŞİNİN SIKINTISI VARSA DİĞERLERİNDE DE BENZERİ SIKINTILARI HİSSEDER. ANCAK BU DURUMUN AÇIKLANMASI DA MAALESEF YAPILMAMAKTADIR.

               İNSANLAR SEVDİKLERİNDE BU SEVGİYE CEVAP ALIRLAR . BUNU İFADE EDERKEN ELEKTRİK ALDIM ŞEKLİNDE SÖYLERLER. MATERYALİST DÜŞÜNENLER İNKAR EDEREK BÖYLE ŞEY YOK DERLER. BU DURUM KÖR OLDUĞUNU BİLMEYEN BİR İNSANIN GÜNEŞE YOK DEMESİNE BENZER. GEÇERLİ DEĞİLDİR.

               YAZININ BAŞLIĞINDAN ANLAŞILDIĞI ÜZERE İNSAN MANYETİZMASINI ANLAMADAN İNSANI ÇÖZMEK, HASTALIKLARI TEDAVİ ETMEK GERÇEK ANLAMDA MÜMKÜN DEĞİLDİR. TEKNOLOJİNİN İLERLEDİĞİNİ SÖYLEYEN KİŞİLERE TEDAVİ AÇISINDAN BAKTIĞIMIZDA İLETMEK İSTEDİĞİMİZ MESAJ ŞUDUR;

        "BİR ZAMANLAR SADECE BİTKİ ÖZLERİYLE TEDAVİ YAPAN İNSANLAR MI? YOKSA BİR TAKIM SENTETİK VEYA DOĞAL ŞEYLER İLE İLAÇ YAPANLAR MI? "

 

İNSAN SİSTEMATİĞİ

            CANLILARDA ELEKTRİK İLETİMİNDE TIBBİ OLARAK BİLİNEN BİR GERÇEK VARDIR Kİ O DA ŞUDUR; GERÇEK BİR EŞİK POTANSİYELİ (0,6 VOLT) VE ÜSTÜNE İLETİ NAKLİ İÇİN UYARI POTANSİYELİ (0,1 VOLT).   BU İKİSİNİN BİR ARAYA GELMESİ İLE UYARILMANIN BAŞLAMASI OLUŞUR.

            BU NE DEMEKTİR? UYARININ GİTTİĞİ YERE GÖRE İLGİLİ ORGANIN ÇALIŞTIRILMASI DEMEKTİR.  BU ANLATIM ORGANLARIN ÇALIŞMA PRENSİBİDİR. EĞER YENİLEN YİYECEK VE İÇECEKLER İLE EŞİK POTANSİYELİ  DÜŞÜRÜLÜR  VE BELLİ DÖNEM  BU DURUM DEVAM EDECEK OLURSA EŞİK POTANSİYEL 0,5 VOLTA GERİLER. DOLAYISIYLA UYARININ İLETİMİ ZORLAŞIR. SOMUT OLARAK AÇIKLAMAK GEREKİRSE; SÜREKLİ ALKOL KULLANIMI YA DA  YAŞLILIK DURUMU, EŞİK POTANSİYELİ DÜŞÜRÜR. NASIL YAPTIĞI SORULURSA ALKOLDEKİ OH- BAĞLARI YAŞLILIKTA VÜCUT TUZ VE SU ORANINI DÜŞÜRMESİ BU İŞİ YAPAR.

            BİR BAŞKA AÇIDAN BAKILIRSA GENÇ İNSANLARDA UYARILABİLME ÇOK DAHA KOLAYDIR . İNSANIN KAFA  GÖGÜS VE KARIN İÇİNE AİT MANYETİK AKI HAYLİ FAZLADIR. BELLİ BİR YAŞIN ÜZERİNDEKİ KİLO ALIMLARI İŞTE BU SEBEPLE OLUŞUR. MANYETİK AKININ DÜŞMESİ, KİLO ALIMI VE METEBOLİZMANIN DÜŞMESİ ŞEKLİNDE KENDİNİ GÖSTERİR.

            BU ANLATIMLAR TEKNİK DETAYMIŞ GİBİ GÖRÜNSEDE ÇOK ÖNEMLİDİR. HEPİMİZ BU DÜNYADA ÖLÜMSÜZLÜĞÜ VE SONSUZ HAYATI ÖZLEMEKTEYİZ. BU DURUM ASLINDA BÖYLE BİR HAYATIN VARLIĞINI DA GÖSTERMEKTEDİR. ANCAK DÜNYA YAŞAMINDA BU MÜMKÜN DEĞİLDİR. BUNU DAHA SONRA Kİ AŞAMALARDA AÇIKLAYACAĞIZ.

            İNSANIN KENDİ BENLİĞİ SANKİ KENDİ KENDİNİ YOK ETMEYE PROGRAMLAMIŞTIR. ÇÜNKÜ GÜNLÜK  YAŞANTIMIZLA YEMEMİZ VEYA İÇMEMİZLE KENDİ BENLİĞİMİZE HER AN ZARAR VERMEKTEYİZ. BU NE TUHAF BİR DURUMDUR. BİRİSİ BİZE “APTAL”,  “GERİ ZEKALI” DESE BUNDAN ALINIP O KİŞİYE KARŞI DÜŞMANCA HİSLER BESLERİZ. ANCAK KENDİ KENDİMİZE VERDİĞİMİZ ZARARI DIŞARIDAN BİRİNİN BİZE VERMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

            YUKARIDA ANLATILAN EŞİK POTANSİYEL, DÜNYADAKİ ELEKTİRİKSEL YÜKTEN, AYIN DÜNYAYA GORE KONUMUDAN, ÇEVREMİZDEKİ İNSAN PROFİLİNDEN, YAŞADIĞIMIZ BİNALARDAN DİREKT OLARAK ETKİLENİR. ASLINDA ASTROLOJİ İLMİ DİYE İNSANLARIN BURÇLARA GORE KİŞİLİK ÖZELLİKLERİNİ TAHMİN EDEBİLMESİ TAMAMEN DÜNYAMIZIN AYA , GÜNEŞE VE DİGER 9 UYDUYA GÖRE KONUMLARINDAN KAYNAKLANAN MANYETİK ETKİLEŞİMLERLE MEYDANA GELİR. KISA SOMUT BİR BİLGİ VERMEK GEREKİRSE, ELEKTİRİKSEL AKTİVİTENİN FAZLA OLDUĞU MEVSİMLERDE DOĞAN ÇOCUKLAR DAHA SONRAKİ YAŞAMLARINDA HIRÇIN, AGRESİF, HİPERAKTİVİTE GİBİ ÖZELLİKLER TAŞIRLAR. ÇOCUK PSİKİYATRİSLERİNİN HİPERAKTİVİTE DİYE İZAH ETTİKLERİ DURUM BUNDAN DOLAYIDIR.

            CANLILARIN ELEKTİRİKSEL YAPISINI ANLATIRKEN SANKİ DOLAŞIM SİSTEMİNİN BOŞALTIM,  ÜREME, TEMİZLEME FONKSİYONLARININ ÖNEMİ YOK GİBİ ALGILANMASI DOĞRU DEĞİLDİR. BURADA ANLATILANLAR SİSTEMİN ÇALIŞMASI KONUSUNDA  BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTIP ANLAŞILMAYAN, TEDAVİ EDİLEMEYEN RAHATSIZLIKLARIN DAHA RAHAT TEDAVİ EDİLEBİLİR HALE GETİREBİLİRLİĞİNİN İZAHIDIR.  MESELA KANSER HASTALIGININ DİNAMİĞİ HALA BİLİNMEMEKTEDİR. AMA BİLİNEN BİR GERÇEK ŞUDUR Kİ; KANSERDE HÜCRELER O SİSTEME AİT YANİ KENDİ HÜCRESİNİ TANIMA ÖZELLİĞİNİ YİTİRMESİ NETİCESİNDE KANSER HÜCRELERİNİN KONTROLSÜZ ÇOĞALIP BÜYÜMESİ VE ATLADIĞI ORGANLARA ZARAR  VERMESİ EN SON NETİCEDE HAYATI BİTİRMESİDİR. HÜCREDEKİ HAFIZA VE TANIMA  SİSTEMİ MANYETİK YAZILIMLA YAPILIR. BU BOZULURSA SİSTEM BÖLÜNMESİ VE ÇOĞALMASI BAŞLAR. BİLGİSAYARLARDAKİ HARD DİSC, YARI İLETKENLER HEP MANYETİK YAZILIMLA ÇALIŞIR. HÜCREDEKİ YAZILIM İSE DNA VE RNA İLE MANYETİK YAZILIM İLE HAFIZALANMADIR. BU KONU TEKNİK ANLAMDA ÇOK DETAYLIDIR. DAHA SONRA BUNLARA KISMEN GİRİLEBİLİR.

            GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNDE DENEYSEL AMAÇLI DA OLSA TMS, KANSER TEDAVİSİNDE KULLANILMAKTADIR. TMS’NİN DİĞER KULLANILDIĞI  HASTALIK ALANLARI YERİ GELDİKÇE BİLDİRİLECEKTİR.

İŞTE İNSAN MANYETİZMASI İÇİN İNTERNETTE YAYINLANMIŞ GERÇEKLERDEN BAZILARI !..

      

          Mıknatıs Adam: Malezyalı Liew Thow Lin’in vücudu tam bir manyetik alan. Başkent Kuala Lumpur’a 200 km. mesafedeki Ipoh Kasabası’nda yaşayan 69 yaşındaki Lin bütün madeni eşyaları mıknatıs gibi çekiyor. Çatal bıçaktan ütüye her türlü metal eşyayı bedeninin çekim gücüyle taşıyabilen Lin, çevre illerden gelen meraklıların da başlıca ilgi odağı durumunda. 1991 yılında bir dergide başka bir mıknatıs adam üzerine okuduğu yazıdan sonra kendi özelliğini fark eden Lin’in üç oğluyla torunu da aynı yeteneğe sahip.

 

Detayı : http://www.fwmail.gen.tr/ilginc/garip-ozelliklere-sahip-insanlar/
 

 

 

         Hakkari’de kendi dükkanında bir eliyle çıplak elektrik kablosunu tutan, diğer eliyle de 45 vatlık ampulü yakan vücudundan yaydığı elektrikle herkesi şaşırtan 36 yaşındaki Şerif Durak, Güney Korelilerin ilgisini çekti.

 

         Güney kore SBS televizyonu’ndan bir ekip Hakkari’ye gelerek Şerif Durak’la ilgili çekimler yaptı.

 

Detayı Lİnktedir: http://www.izafet.com/enteresan-olaylar/348228-buda-elektrik-adam.html

 

       

          BU ADAMI ELEKTRİK ÇARPMIYOR!..

        Çinli 71 yaşındaki Zhang Deke'yi 220 vatlık elektriğin bile çarpmadığı ve bu elektriği iletebildiği ve parmaklarıyla elektrikli akupunktur tedavisi yapabildiği yaptığı ortaya çıktı...

        Yerel bir gazetenin haberinde, Zhang Deke (71) adlı yaşlıya 220 vatlık enerjinin bile zarar vermediği, iletken bir vücuda sahip olduğu ve aynı zamanda vücudundaki elektriği kontrol edebildiği kaydedildi. Yaptığı gösteride Zhang, vücuduna aldığı elektrik ile bir balığı iki dakikada kızartarak görenleri şok etti.

 

        PARMAKLARI İLE AKUPUNKTUR TEDAVİSİ BİLE YAPIYOR...

       Yerli halk tarafından 'garip adam' ve 'elektrik adam' lakaplarıyla çağrılan Çinli yaşlının aynı zamanda eklem iltihaplanması ve romatizma hastalığı olanlara kendini elektriğe bağladıktan sonra parmakları ile tedavi uyguladığı ve birçok hastayı iyileştirmeyi başardığı ifade ediliyor. Tedavi ettiği kişilerden kesinlikle para almayan Zhang, tedavi sürecinde eğer 3 gün boyunca başarılı olamazsa tedavide çok ısrarcı olmayarak, hastalarının doktora görünmesini tavsiye ediyor. 22 kişiyi tedavi ettiğini söyleyen Zhang, bunlardan 18'inin tedaviden çok memnun kaldıklarını belirtti.

      1994 yılında emekli olduktan sonra Çin Sosyal Bilimler Akademisi'ne başvuran Zhang, kendisi üzerinde deneyler yapan bilim adamlarının durumu şaşkınlıkla karşıladığını ve bu esrarengiz durumu bilimsel olarak açıklayamadıklarını ifade etti. Evine gelen misafirlere bazen küçük gösteriler de yapan Zhang, bir eline eksi bir eline artı kutuplu elektrik kablosu değdirerek vücudunun değişik yerlerindeki lambaları yakabiliyor.


        
Zhang Deke, tek ümidinin bilim adamlarının bu garip olaya bir açıklık getirmesi olduğunu söylüyor.

 

KAYNAK:

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/07/16/haber,99C1FEA7D1084A5EB4FB112112C250F6.html

 

 

Uzm.Dr.F. Efser GÖKÇEN
Psikiyatri Uzmanı

 

Y A S A L   U Y A R I

             "5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu"nun ilgili maddeleri gereğince, özellikle bu yazının  hakları saklı olup, telif hakkı içeren bütün içeriği izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve paylaşılamaz. Fakat; paylaşılacaksa ya da alıntı yapılacaksa  www.manyetikdunyamiz.com adresi ile Dr.F.Efser GÖKÇEN'e ait olduğunu belirtir bir dip notuyla hiç bir değişiklik yapılmaksızın yayınlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.