KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
fatma coşgunoğlu

Yer:
Diğer

Tarih:
28 Mart 2012, Çarşamba
18:02

Alıntı Yap: fatma coşgunoğlu

takıntılarından gerçek anlamda kurtulanlar oldu yani bu yöntemle değil mi?
Yukarı Mail: fasatekin20@hotmail.com         
 
Gönderen:
CEVAP: FASA TEKİN e

Yer:
Diğer

Tarih:
27 Mart 2012, Salı
13:53

Alıntı Yap:  CEVAP: FASA TEKİN e

Merhabalar OKB hastalığında TMS tedavisi uygulanmaktadır. Tedavi başarısı % 80 e yakın olmakla beraber tıpta %100 tedavi yoktur. Denenebilir Daha önce uyguladığımız hastalarda çok iyi neticeler aldık
Yukarı          
 
Gönderen:
FASATEKİN

Yer:
Diğer

Tarih:
25 Mart 2012, Pazar
20:25

Alıntı Yap: FASATEKİN

merhaba doktor bey .yaklaşık 8 senedir okb hastasıyım.bu süreçte inanılmaz acılar çektim.lustral 50 ve anafranil 75 kulanıyorum.ama hala tam ii sayılmam.tms yi denemek istiyorum ama işe yaramazsa diye çok korkuyorum.napmalıyım sizce?lütfen yardım edin..
Yukarı Mail: fasatekin20@hotmail.com         
 
Gönderen:
Cevap: Sıla'ya

Yer:
Diğer

Tarih:
06 Mart 2012, Salı
20:21

Alıntı Yap: Cevap: Sıla'ya

Merhabalar bir önceki hastamıza bipolarla ilgili gerekli bilgileri vermiştim. Ancak kısaca bipolar hastalığın nöbet tedavisi TMS ile mümkündür. Ancak tekrar nöbet gelip gelmediği konusunda yeterli çalışmalar yoktur. Sağlık ve mutluluk dileklerimi sunarım.
Yukarı          
 
Gönderen:
Cevap: Elif Altay'a

Yer:
Diğer

Tarih:
06 Mart 2012, Salı
05:42

Alıntı Yap: Cevap: Elif Altay'a

Merhabalar, Efendim bipolar bozuklukta TMS tedavisi kullanılmaktadır. Çalışmalarımızda nöbet tedavisi gayet başarılıdır. Ancak Bipolar olarak uyguladığımız vakalar daha 5 yıllık süreçlerini tamamlamadıklarından size bu konuda yayınların başarılı fakat yeterli bilgi olmadığını söyleyebilirim. Kafa içi basınç artışı dolayısıyla görmenin %40 ı kayıp edildiğini söylemişsiniz. Bu konunun muayene ve tetkikler ile incelenmesi gereklidir. Ancak özellikle kemoterapi ve diğer ilaç kullanımından meydana gelen beyin bozukluklarında TMS nin gayet iyi geldiğini çalışmalarımızda gözlemlemekteyiz. Sağlıklı ve mutlu günlere ulaşmanız dileklerimi sunarım.
Yukarı          
 
Gönderen:
sıla

Yer:
Diğer

Tarih:
05 Mart 2012, Pazartesi
18:56

Alıntı Yap: sıla

selamlar...efser bey sitenizi inceledim ama sorularıma cevap olacak konuyu bulamadım beni sorucağım konuda aydınlatırsanız çok sevineceğim.ben yaklaşık 2 senedir bipolar teşhisi konulmuş bi hastayım ama sanırım bu hastalık bende uzun yıllardır var ve doktorum genetik olabileceğini söledi.bu 2 sene zarfında ilaçlarımı düzenli kullanamadım başla bırak yaptım çünkü yan etkilerini çok fazla yaşadım hayatımı resmen bitirdi diyebilirim.sorum şuki bu hastalık ilaçsız tedavi edilebilirmi zira kışın depresyonda geçiyor ömrüm yazında manide beynim iflas etmek üzere hem kendim hem yakınlarımı çok yorduğumu düşünüyorum özellikle mani zamanlarında kendime şaşırıyorum maninin bitişinde depresyonda manide yaşadıklarım beni çok üzüyor intihara bile kalkıştım ama onuda tam başaramadım lütfen yardımm....
Yukarı Mail: arzu_22x@hotmail.com         
 
Gönderen:
Z. Elif Altay

Yer:
İstanbul

Tarih:
05 Mart 2012, Pazartesi
00:41

Alıntı Yap: Z. Elif Altay

Merhaba Efser Bey, sitenizi bir arkadaşımdan duydum ve inceledim. İlgimi çeken birçok bilgiyle karşılaştım, umutlandım. Bende bipolar bozukluk, ayrıca da kafa içi basınç artışı var. Bu basınç sebebiyle görme sinirlerimin %40'ını kaybettim. TMS benim bu problemlerime çare olabilir mi? İhtimal nedir?
Yukarı Mail: bercestez@hotmail.com         
 
Gönderen:
Cevap: Seda Çermik'e

Yer:
Diğer

Tarih:
25 Aralık 2011, Pazar
23:18

Alıntı Yap: Cevap: Seda Çermik'e

Efendim oğlunuz ile ilgili anlatılanlar yalnız yetişen çocuklarda zeka gelişimi yeterli ise hayal dünyasının çok geniş olduğunu ifade etmektedir. Yaşı değilde zeka gelişimi fazla olduğunda soracağı soruların kalitesi ve cinsi değişecektir. Genelde büyük olarak yeterli düzeyde çocuk dünyasına nüfuz edemeyiz. Aslında çocuğa insan olarak kıymet verip istediklerini büyük insanmış gibi cevaplandırmamız gerekir. Anlatılan kadarıyla çocuk normal görünmektedir. Ancak paylaşım ve başkaları ile ilişki kurmak konusunda eksik kalacağını düşünüyorum. Gene de aklınıza daha fazla cevaplanması gerekli sorular takılırsa doktora başvurmanız doğru olacaktır. Sıhhat ve afiyetler dilerim.
Yukarı          
 
Gönderen:
seda çermik

Yer:
Diğer

Tarih:
23 Aralık 2011, Cuma
15:20

Alıntı Yap: seda çermik

sn.doktor,sizi ve sitenizi yakından takip ediyorum.görüş ve düşüncelerinizi almak istediğim bir konu hakkında size danışmak istiyorum: 3,5 yaşında bir oğlum var.kardeşi yok.doğumundan itibaren annesi olarak tüm bakımıyla ben ilgilendim ve hala da öyle.1 yıldır(belki daha fazla) kendi hayalinde yarattığı olayları anlatıyor.durmadan hayali arkadaşlarla konuşuyor. Sizce bu durum normal mi? Bazen yapmak istemediği şeyler olduğunda,bu hayali arkadaşları örnek gösterip 'onlar öyle yapmıyor,şöyle yapıyor..' şeklinde itirazları oluyor.Bana çok düşkün,ama yabancılara oldukça soğuk ve mesafeli. Bildiği şeyler yaşının çok üstünde.Bazı kelimeleri okuyabildiğini farkettik.Tüm harfleri tanıyor,sorduğu sorular çok kompleks ve bitmek tükenmek bilmiyor.Ölümle,Allah'la ilgili, dünya neden dönüyor, ne zaman öleceğiz, ben neden erkek oldum...vs Nasıl davranmak,yola nasıl devam etmek konusundaki endişelerim normal mi acaba? Yanıtınızı ve tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.kolaylıklar dileğimle..
Yukarı Mail: cermik267@gmail.com         
 
Gönderen:
CEVAP: SUNA DEMİR'E

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Aralık 2011, Cuma
05:37

Alıntı Yap: CEVAP: SUNA DEMİR'E

EFENDİM GENEL ANLAMDA GÜNEŞ NASIL ISITIR VE NASIL SOĞURUZ KONUSUNDA BİLGİLER VERMİŞTİM. GELECEK GÜNLERDE BİRAZ DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN GLOBAL ISINMA BAŞLIĞI ALTINDA YAZI YAZALIM. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 128 Toplam Sayfa Sayısı: 13
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. . . . 11. 12. 13. [»] [»»] 
© 2010 Manyetik Dünyamız Ziyaretçi Defteri 2010. Tüm Hakları Saklıdır
Efser_Gökçen Ziyaretçi Defteri v2010